I Zielonogórska Konferencja Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej

„Medycyna paliatywna i opieka wspierająca dla pacjentów z chorobami nienowotworowymi”

I Zielonogórska Konferencja Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej

Zielona Góra, dnia 28.08.2022 r.

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Drogie Studentki, Drodzy Studenci

Szanowni Państwo,


w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Komitetu Naukowego I Zielonogórskiej Konferencji Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej „Medycyna paliatywna i opieka wspierająca dla pacjentów z chorobami nienowotworowymi”, która odbędzie się w dniach 6–7 października 2022 roku w Zielonej Górze w siedzibie Uniwersytetu Zielonogórskiego, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które rozpocznie się 6 października 2022 roku o godzinie 14.00 warsztatami leczenia bólu przewlekłego. Kolejny dzień — piątek, 7 października 2022 roku o godzinie 9.00 rozpoczniemy uroczystym otwarciem Konferencji z udziałem Władz Uniwersytetu Zielonogórskiego i zaproszonych Gości. Warsztaty i Konferencja odbędą się w Auli 1 w budynku A–29, przy ulicy Profesora Szafrana 4 A w Zielonej Górze.

Jest to rzeczywiście pierwsza konferencja nie tylko w Zielonej Górze, ale także w Polsce poświęcona w całości problemom pacjentów z rozpoznaniem chorób nienowotworowych wymagających objęcia opieką paliatywną (wspierającą) i ich rodzin (opiekunów). Nasza Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, dlatego do udziału zapraszamy nie tylko przedstawicieli zawodów (lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów i farmaceutów) i studentów kierunków medycznych (lekarskiego, pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, farmacji), ale również psychologów, pracowników socjalnych, kapelanów i przedstawicieli innych zawodów oraz studentów wymienionych kierunków i woluntariuszy. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie będzie okazją do nie tylko zwrócenia uwagi na problematykę szeroko rozumianego leczenia bólu przewlekłego i pacjentów z przewlekłymi chorobami nienowotworowymi, ale także do zawarcia i zacieśnienia kontaktów naukowych i towarzyskich pomiędzy uczestnikami spotkania. Mamy nadzieję, że zaproszone grono uznanych Wykładowców zapewni Państwu możliwość poszerzenia wiedzy i twórczej dyskusji podczas obrad.

Niezbędne informacje na temat udziału w konferencji oraz program możecie Państwo uzyskać na stronie www.ptop.edu.pl

               

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
mgr Maria Forycka
lek. Grzegorz Loroch
Przewodniczący Komitetu Naukowego
prof. dr hab. n. med. Wojciech Leppert

Do pobrania

Program konferencji

I Zielonogórska Konferencja Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej „Medycyna paliatywna i opieka wspierająca dla pacjentów z chorobami nienowotworowymi”, uaktualniona wersja programu
pdf, 69.2K, 09/20/22, 23 downloads